Wszystkie stacje paliw Shell są wyposażone w nowoczesne systemy płatności, w tym płatnościami bezgotówkowymi oraz kartami paliwowymi. Dodatkowo, stacje paliw Shell oferują atrakcyjne ceny paliw oraz częste promocje dla klientów. Z najnowszego raportu wynika, że od 13 maja benzyna 95 będzie kosztować 6,54-6,65 zł/l. Oba paliwa dzieli tylko 1 grosz różnicy, a każde jest tańsze o 4-5 groszy wobec cen z ostatnich dni.

Szczegółowe informacje o stacji paliw:

Napięta sytuacja na Bliskim Wschodzie wciąż zagraża ciągłości transportów ropy naftowej. Kluczowym punktem jest cieśnina Ormuz; jeśli Iran zdecyduje się na jej blokadę, czas i koszt transportu ropy wzrosną, a wraz z nimi spadnie podaż i wzrośnie cena. Zdaniem eksperta w wakacje ceny będą zdążać w kierunku 7 zł za litr. Łopuszańskiej w Warszawie za zatankowanie 34 litrów “95-ki” po 6,96 zł/l wyniósł 240 zł. – Wydarzenia na rynku hurtowym, jakie zobaczyliśmy w ostatnich dniach, powodują, że możemy trochę optymistyczniej niż dotychczas patrzeć w przyszłość.

Ceny LPG – Warszawa

26 kwietnia Orlen oferował benzynę Eurosuper 95 po5 123 zł/m3, czyli po przeszło 6,30 zł/l brutto. Przy utrzymaniu (lub dalszym spadku) cen hurtowych wnajbliższych dniach obniżki powinniśmy zobaczyć także w detalu. Dla porównania,przy podobnej do obecnej cenie hurtowej na początku wiosny litr benzyny Pb95 nastacjach wyceniano przeciętnie na ok. 6,50 zł.

Nowe ceny paliw na stacjach od 13 maja. Benzyna 95 tanieje szybciej od diesla

Shell to jedna z najbardziej znanych marek stacji paliw na całym świecie, w tym także w Polsce. Stacje paliw Shell posiadają szeroką gamę produktów, w tym benzyny, oleje napędowe oraz LPG, a wszystkie oferowane przez nią produkty są znane z niezawodności i jakości. CBOE pochodne Europa przenosi praktyki rynku USA do bloku Dziś w porównaniu do cen sprzed roku tańszy pozostaje jedynie gaz LPG (o 16 gr/l). Jak dotąd skala obniżek nie jest imponująca, jednak trend jest zdecydowanie pozytywny. Według e-Petrol.pl w tym tygodniu benzyna potaniała o 3 grosze, a olej napędowy o 4 grosze.

  1. Pomogła też sytuacja na rynku walutowym,gdziekurs dolara powrócił poniżej 4 złotych.
  2. Tabela zawiera uśrednioną cenę benzyny 95 i 98, oleju napędowego ON oraz gazu LPG na stacjach BP.
  3. To może brzmi źle w kontekście tego, że to wciąż są działania wojenne, ale jednak tak to rynek odczytuje.
  4. Wspiera również rozwój elektromobilności, poprzez instalację stacji ładowania dla pojazdów elektrycznych.

Ceny benzyny E98 – Warszawa

Zatem w tym przypadku potencjał do obniżenia cen detalicznych wynosi aż30 groszy na litrze. Stacje paliw Shell to miejsca, gdzie kierowcy mogą nie tylko zatankować swoje samochody, ale także skorzystać z różnych usług. Na większości stacji paliw Shell znajdują się myjnie samochodowe, warsztaty samochodowe, strefy odpoczynku dla kierowców, a także sklepy i kawiarnie. Shell oferuje również programy lojalnościowe, dzięki którym klienci mogą zbierać punkty za każdym tankowaniem i wymieniać je na nagrody.

Ceny ropy ON – Warszawa

Dodatkowo, stacje paliw BP są wyposażone w wiele udogodnień dla klientów, takich jak sklepy z różnymi produktami, w tym żywnością i napojami. W ten sposób klienci mogą zaoszczędzić czas i zrobić zakupy podczas tankowania samochodu. Stacje paliw BP to nie tylko miejsca, gdzie można zatankować samochód, ale także centra usługowe dla kierowców.

Jeśli szukasz taniego paliwa, najlepszym rozwiązaniem jest regularne sprawdzanie cen paliw w swojej okolicy, korzystając z naszej strony internetowej. Pozwoli to na znalezienie stacji, na których można tankować najtańsze paliwo, takie jak 95 czy LPG, a także diesel. Po majówce ceny przy dystrybutorach nie uległy istotnymzmianom i są już wyraźnie wyższe, niż były rok temu. Istnieje jednak sporaszansa, że w najbliższych dniach zobaczymy obniżki na stacjach paliw. – Dopóki nie mamy bezpośredniego zagrożenia, czy to dla tranzytu ropy w regionie bliskowschodnim, czy to dla produkcji rosyjskich rafinerii, mamy pewną stabilność rynkową.

Zatem najprawdopodobniej w majowym odczycie inflacji CPI ceny paliwprzestaną działać dezinflacyjnie. Według najnowszych danych ceny paliw na polskich stacjach benzynowych spadają. Najbardziej potaniała cena oleju napędowego (ON), która jest niższa o 4 grosze.

Zmiany spadkowe nie ominą także autogazu, który w detalu ma kosztować 2,79-2,85 zł/l, to średnia na poziomie o 2-3 gr niższym niż w ostatnich dniach. Benzyna 98 na większości stacji będzie w cenie między 7,19 i 7,30 zł za litr. BP to międzynarodowa sieć stacji paliw, której korzenie sięgają już początków XX wieku. W swojej ofercie BP posiada szeroki wybór paliw, w tym benzyny, oleje napędowe, gazy płynne oraz biopaliwa. Wszystkie produkty oferowane przez stacje paliw BP spełniają najwyższe standardy jakościowe, co gwarantuje ich niezawodność i bezpieczeństwo dla użytkowników. Ceny paliw mogłyby być znacznie niższe, gdyby nie podatkinakładane i podwyższane przez kolejne rządy niezależnie od ich deklarowanejorientacji  politycznej.

Wszystkie stacje paliw BP są wyposażone w nowoczesne systemy płatności, w tym karty paliwowe oraz płatności bezdotykowe. Dzięki temu klienci mogą szybko i wygodnie dokonywać płatności za tankowanie. BP dba także o środowisko Przegląd międzynarodowego brokera FXPRIMUS, szczegóły spreadów naturalne i zrównoważony rozwój, oferując coraz więcej produktów ekologicznych, takich jak biopaliwa. Wspiera również rozwój elektromobilności, poprzez instalację stacji ładowania dla pojazdów elektrycznych.

Ostatnie miejsce na podium zajęła cena LPG, która poszła w dół o 1 grosz. Jak widać z powyższych danych, średnie ceny benzyny i oleju napędowego są bardzo zbliżone, Blog o rynku Forex od handlowców jednak ten stan nie utrzyma się długo. W hurcie – co jest naturalne o tej porze roku – “wyższość cenowa” benzyny nad dieslem jest już wyraźna i rośnie.

Rysują nam się perspektywy lekkich spadków, zarówno dla benzyny, jak i oleju napędowego – zapowiada Jakub Bogucki z e-petrol.pl. Tabela zawiera uśrednioną cenę benzyny 95 i 98, oleju napędowego ON oraz gazu LPG na stacjach Shell. Shell to marka, która od lat cieszy się dużą popularnością wśród kierowców, a jej stacje paliw można znaleźć w większości miast i na drogach w Polsce. Tabela zawiera uśrednioną cenę benzyny 95 i 98, oleju napędowego ON oraz gazu LPG na stacjach BP. Wszystko to sprawia, że stacje paliw BP są idealnym wyborem dla osób szukających wysokiej jakości paliw, szerokiej gamy usług oraz dbających o środowisko naturalne. Ceny paliw na rynku paliw w mieście Warszawa i innych miastach Polski regularnie ulegają zmianom.

Dodatkowymi czynnikami są tu także koszty, jakie potrzebne są do produkcji i logistyki. Oczywiście wahania pojawiają się na skutek zmian kursów walutowych, czy w wyniku modyfikacji przepisów prawnych. Należy dodatkowo pamiętać, że globalne wydarzenia potrafią zakłócić produkcję, transport czy samą sprzedaż, równocześnie zmieniając ceny. Chcesz wiedzieć ile kosztuje benzyna, olej napędowy albo ropa naftowa? Przeglądamy średnie oferty ze stacji benzynowych na terenie Polski i sprawdzamy prognozy analityków na bieżący tydzień. To wszystko pozwoliło na zdecydowane obniżki cenników wpolskich rafineriach.

Ponieważ ceny paliw nie mogą być aktualizowane z innego źródła niż poszczególne stacje, bardzo ważne jest, aby odwiedzający stronę informowali nas o aktualnych cenach. Dzięki temu, że wszyscy nasi goście przesyłają nam aktualne ceny, możecie sami decydować o wyborze stacji biorąc pod uwagę aktualną cenę i długość drogi do stacji. Aby poinformować o aktualnej cenie wyszukaj stację na liście powyżej. Następnie kliknij stację, aby wyświetliła się strona, na której będziesz mógł zaktualizować cenę. Jakie ceny benzyny 95, diesla i LPG powitają kierowców na stacjach paliw od poniedziałku 13 maja?

To może brzmi źle w kontekście tego, że to wciąż są działania wojenne, ale jednak tak to rynek odczytuje. Dopóki nie nastąpi jakaś poważna eskalacja w żadnym z tych miejsc, trudno mówić o jakimś gwałtownym skoku cen surowca – tłumaczy analityk e-petrol.pl.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *